Asistanlarıma – Hocalarıma – Fen Edebiyat Fakülteme Dokunma!

Bizim arkadaşlar, yani İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, bir eyleme tutulmuşlar gidiyorlar. “Asistanlarıma – Hocalarıma – Fen Edebiyat Fakülteme Dokunma”. Bilinir ki, demokratik yönetimlerde eylemler ve huzursuzluklar anlayışla karşılanır; bu bağlamda sayın rektörümüz arkadaşlarımızın çağrılarına yanıt vermiş bulunmaktadır fakat öğrenci arkadaşlarımızın “devrimci” ama gerçek anlamda tırnak içinde devrimci ruhu bu yanıtı yeterli bulmamaktadır.

Burada konuyu üç ana başlık altında inceleyeceğiz;

1- Asistanlara Dokunmak

2- Hocalara Dokunmak

3- Fen Edebiyat Fakültesine Dokunmak.

Sosyoloji bölümü asistanları, bu akademik yılın sonunda işten çıkartılacaklar çünkü kendilerine verilen altı senelik doktora bitirme zaman zarfı içince doktoralarını hala bitirememişlerdir. Bunda herhangi bir yanlışlık göze çarpmamaktadır ve doktorasını dahi bitiremeyen hocadan pek de iyi bir hoca olamayacaktır.

Hocalara dokunulması konusu ise, çok iyi bilinen “porno tezi” kapsamında işten atılan hocaları kapsamaktadır. Bu konuda çok net fikirlere sahip olmadığımdan bu bölümde görüş belirtemeyecek ve bu bölümü “kısa kesmek” zorunda kalacağım.

Fen – Edebiyat Fakültesi’ne dokunmak ise, sadece fen – edebiyat fakültesi bünyesinde bulunan bazı bölümlerin yerlerinin değişmesini kapsamaktadır ki, bu konuda da herhangi bir problem bulunmamakta, zira rektörlük yeni açılan bölüm öğrencilerine de, hali hazırda var olan bölümlere en iyi şartları sağlamak için böyle bir revizyona gitmektedir. Burada da bir sorun yoktur.

Ben bu konuda, rektörlüğün kendine düşeni yaptığını düşünmekteyim ve bu eylemin basit bir “goygoy”dan ibaret olduğunu söylemek durumundayım. Unutmayın ki, bu okulda en iyi eğitimi aldığınız için, okulumuz demokratik bir okul olduğunu için ve size tanınan herhangi bir sınır olmadığı için bu okulda mutlusunuz. Hiç kimse Santralİstanbul kampüsünün “kara kaşı, kara gözü” için Bilgi’yi tercih etmedi. Okul içinde var olan ve çok iyi işleyen düzene dokunmayın.

Reklamlar

Yorumlar kapalı.